WEBINAR: ZABEZPIECZENIE ROSZCZEŃ W SPRAWACH ODSZKODOWAWCZYCH (CESJA WIERZYTELNOŚCI A UPOWAŻNIENIE) (09/06/2020)

4 czerwca 2020


Spowolnienie gospodarcze wywołane lockdownem i epidemią potrwa jeszcze przez najbliższe miesiące i będzie zmuszać serwisy samochodowe do poszukiwania nowych źródeł pieniędzy. Jednym z takich źródeł, przez szereg lat przez wiele warsztatów odpuszczanym, są spory z ubezpieczycielami na gruncie likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak wiemy, towarzystwa ubezpieczeniowe przy wypłacie świadczeń kwestionują wiele aspektów dokonanej naprawy – jej zakres, standard użytych części, koszty roboczogodziny, czy standard lub długość okresu najmu pojazdu zastępczego. W skali całego rynku rocznie są to w sumie dziesiątki milionów złotych. Jak zgodnie twierdzą przedstawiciele warsztatów którzy składają do sądów pozwy przeciwko ubezpieczycielom działanie to jest koniec końców opłacalne, trzeba „tylko” zacząć to robić. Jedną z podstaw sukcesu jest prawidłowo stworzona dokumentacja jeszcze na gruncie likwidacji szkody w samym serwisie.

Dlatego też przygotowaliśmy specjalne szkolenie, które dotyczyć będzie dokumentów na podstawie których warsztat w ogóle może w spór z ubezpieczycielem wejść – cesji lub upoważnienia do odbioru odszkodowania. Szkolenie dedykowane jest serwisom blacharsko-lakierniczym (zarówno autoryzowanym jak i niezależnym) oraz wypożyczalniom pojazdów.

 

W webinarze zostaną omówione następujące zagadnienia:

 • Likwidacja bezgotówkowa i spory z ubezpieczycielem – dlaczego to się opłaca?
 • Różnica między cesją wierzytelności a przekazem wierzytelności,
 • Upoważnienie do odbioru odszkodowania (rozliczenie bezgotówkowe) jako przekaz wierzytelności,
 • Dla jakich serwisów korzystniejsze jest robienie cesji, a dla których podpisywanie oświadczeń o rozliczeniu bezgotówkowym;
 • Optymalny moment na podpisanie dokumentów cesji i przekazu oraz optymalny moment na wykorzystanie tych dokumentów,
 • Ograniczenia wynikające z cesji i upoważnienia do odbioru odszkodowania,
 • Planowane zmiany w prawie mające wpływ na dopuszczalność zawierania umów cesji.

 

W trakcie webinaru omówione zostaną zabezpieczenia ryzyka związane z pokryciem kosztów naprawy pojazdów i innych usług powypadkowych w sprawach odszkodowawczych w postępowaniu likwidacyjnym i sądowym. Celem webinaru jest ułatwienie windykacji należności za wykonane usługi.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

AKTUALNOŚCI

Roszczenia z tytułu najmu pojazdu zastępczego

Roszczenia z tytułu najmu pojazdu zastępczego

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA AUTOMOTIVEAutor artykułu:Właściciel pojazdu mechanicznego, uszkodzonego w wypadku lub, czy kolizji, co do zasady, ma prawo do zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego....

KONTAKT

formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Marek Turcza z siedzibą w Poznaniu (60-347), ul. Grochowska 56, REGON: 120119490, NIP: 9451892838. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://turcza.com.pl/odo/.

   

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60

  FAX: +48 61 666 37 59

  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Oddział Poznań

  ul. Palacza 144
  60-278 Poznań

  Oddział Leszno

  ul. Niepodległości 49
  64-100 Leszno

  znajdź nas

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  ul. Grochowska 56
  60-347 Poznań

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60
  FAX: +48 61 666 37 59
  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Godziny otwarcia: od pon do pt - 8.30-16.30

   

  O kancelarii

  Zespół Kancelarii TURCZA składa się z radców prawnych i adwokatów o zróżnicowanym i bogatym doświadczeniu zawodowym. Biznesowi klienci otrzymują merytoryczne wsparcie niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i jego zasięgu działania. Kancelaria zapewnia opiekę prawną wykraczającą poza granice kraju za sprawą aktywnej współpracy w ramach międzynarodowej organizacji The Law Firm Network.

  Copyright © 2022 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.