KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA

Transport i spedycja

Kancelaria TURCZA prowadzi kompleksową obsługę podmiotów prowadzących działalność gospodarczą powiązaną z transportem krajowym i międzynarodowym, w tym m.in. firm transportowych i spedycyjnych. Nasi prawnicy aktywnie wspierają Klientów zarówno w obszarach związanych z tworzeniem dokumentacji wewnętrznej (regulaminów, OWS, instrukcji, procedur postępowania, wytycznych dla kierowców), przewozowej, spedycyjnej, sporządzaniem umów z kontrahentami i podwykonawcami, jak również służą wsparciem w sprawach odszkodowawczych na etapie przed-procesowym i procesowym.

Telefon

+48 61 666 37 60

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA prawna

do kogo kierujemy naszą ofertę

Nasze doświadczenie dotyczy w szczególności transportu kołowego, kontenerowego, przewozu produktów spożywczych i szybko psujących się, przewozu zwierząt, jak również organizacji przeprowadzek.

Uzupełnienie naszych działań stanowią szkolenia z w/w obszarów, dostosowane indywidualnie do potrzeb naszych Klientów.

Firmy transportowe

Transport międzynarodowy

Transport żywności

Transport zwierząt

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA BRANŻY TRANSPORTOWEJ

W TYM MOŻEMY POMÓC

DOKUMENTACJA WEWNĘTRZNA
Nasi specjaliści, po przeprowadzeniu wstępnej analizy działalności podmiotu, proponują sporządzenie dokumentacji ukierunkowanej na usprawnienie procesów logistyczno-organizacyjnych Klienta. W szczególności, opracowujemy szereg regulaminów, instrukcji i procedur, w tym wytycznych dla kierowców oraz OWS (czyli ogólne warunki sprzedaży), aby stworzyć transparentne zasady funkcjonowania dla pracowników istotnych obszarów Klienta, jak również zabezpieczyć go na wypadek wystąpienia sporów z pracownikami.
SPORZĄDZANIE UMÓW Z KONTRAHENTAMI I PODWYKONAWCAMI

Właściwie sporządzone umowy usługowe to podstawa sprawnego funkcjonowania organizacji, przekładająca się na jej sukces finansowy. Prawnicy Kancelarii TURCZA posiadają rozległą wiedzę w zakresie sporządzania umów należycie zabezpieczający interesy Klienta, w szczególności w obszarze odpowiedzialności w przypadku wystąpienia szkody w transporcie.

Działając kompleksowo dbamy o to, aby dokumentacja Klienta czyniła zadość również przepisom RODO.

WSPARCIE W OBSŁUDZE TEMATÓW ODSZKODOWAWCZYCH

W razie wystąpienia szkody w transporcie wspieramy naszych Klientów na każdym etapie procedowania spraw, poczynając od negocjowania warunków porozumienia, po pisma przed-procesowe i postępowanie sądowe. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów w tym zakresie, zarówno w postępowaniach przeciwko ubezpieczycielom jak i podwykonawcom. Jako kancelaria zorientowana biznesowo, dążymy do wypracowywania optymalnych dla Klienta rozwiązań, najkorzystniejszych dla jego działalności.

SZKOLENIA
Naszym celem jest edukowanie Klientów w obszarach naszych specjalizacji, aby wyposażyć ich w pewność siebie oraz wiedzę niezbędną dla sprawnego i świadomego prowadzenia biznesu. Szkolenia i warsztaty w trybie online dostępne są tutaj […], przy czym większość z naszych propozycji przygotowywana jest z myślą o konkretnych Klientach kancelarii.

TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

ul. Grochowska 56
60-347 Poznań

NIP: 945-189-28-38

Telefon: +48 61 666 37 60
FAX: +48 61 666 37 59
E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

Godziny otwarcia: od pon do pt - 8.30-16.30

 

O kancelarii

Zespół Kancelarii TURCZA składa się z radców prawnych i adwokatów o zróżnicowanym i bogatym doświadczeniu zawodowym. Biznesowi klienci otrzymują merytoryczne wsparcie niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i jego zasięgu działania. Kancelaria zapewnia opiekę prawną wykraczającą poza granice kraju za sprawą aktywnej współpracy w ramach międzynarodowej organizacji The Law Firm Network.

Copyright © 2022 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.