ZASTRZEGANIE ZNAKU TOWAROWEGO

OCHRONA LOGO I NAZWY FIRMY

Ochrona znaku towarowego niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki rejestracji zyskają Państwo nie tylko zwiększenie renomy swojej marki, ale pewne narzędzie do walki z nieuczciwą konkurencją.

Oferujemy kompleksowe usługi związane z rejestracją znaku towarowego. Zespół naszych specjalistów dokona analizy Państwa sprawy i pomoże na każdym etapie rejestracji. W chwili rejestracji znaku towarowego staną się Państwo realnym właścicielem swojej marki i tym samym mogą skupić się na jej wyłącznym rozwoju.

Telefon

+48 61 666 37 60

zastrzeganie znaku towarowego

KORZYŚCI Z REJESTRACJI ZNAKU TOWAROWEGO

SKŁADNIK MAJĄTKU

SKŁADNIK MAJĄTKU

Rejestracja daje wyłącznie prawo do używania znaku na rynku. Prawo to nie tylko realnie podnosi wartość przedsiębiorstwa, ale również może być przedmiotem obrotu umożliwiając jego zbycie bądź licencjonowanie.

ZABEZPIECZENIE ZNAKU

ZABEZPIECZENIE ZNAKU

Posiadanie świadectwa ochronnego jest najlepszym dowodem na to komu przysługuje prawo własności do znaku.

ZWIĘKSZENIE WIARYGODNOŚCI

ZWIĘKSZENIE WIARYGODNOŚCI

Znak, który został zarejestrowany może zostać zgodnie z prawem oznaczony symbolem ®. Takie logo zdecydowanie zwiększa prestiż przedsiębiorstwa.

BUDOWA WŁASNEJ MARKI

BUDOWA MARKI

Rejestracja daje wyłącznie prawo do używania znaku na rynku. Prawo to nie tylko realnie podnosi wartość przedsiębiorstwa, ale również może być przedmiotem obrotu umożliwiając jego zbycie bądź licencjonowanie.

oferta kancelarii w zakresie rejestracji znaku towarowego

W zakresie naszych usług znajdują się zarówno badanie podobieństwa nazwy i/lub logo w krajowych i międzynarodowych bazach oraz kompleksowe przeprowadzenie rejestracji znaku. Załatwimy za Państwa wszelkie niezbędne formalności oraz będziemy na bieżąco monitorować sprawę. Zapewnimy kompleksową opiekę prawną na każdym etapie postępowania.

CZYM JEST ZNAK TOWAROWY?

Znakiem towarowym mogą być nie tylko znaki graficzne, ale również słowa czy formy przestrzenne, które odróżniają źródło pochodzenia oznaczanych produktów lub usług i nie są wyłączone z rejestracji na podstawie przepisów prawa.

RYZYKO ZWIĄZANE Z BRAKIEM REJESTRACJI

Znak, który nie jest zarejestrowany może zostać zastrzeżony przez firmy konkurencyjne, a udowodnienie w sądzie prawa do posługiwania się tym konkretnym znakiem może okazać się bardzo trudne. Znak niezarejestrowany nie może być przedmiotem obrotu.

Kiedy znak jest bezpieczny?

Przy zastrzeżeniu znaku towarowego, musisz wskazać, co oferujesz. Każda firma na rynku oferuje albo towary albo usługi. Przy opisywaniu znaku obowiązuje Międzynarodowa Klasyfikacja Towarów i Usług tzw. Klasyfikacja Nicejska. Pomożemy Ci odpowiednio zaklasyfikować Twój znak.

Nie musisz mieć firmy, żeby zastrzec znak towarowy

Zgłoszenia można dokonać na osobę fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej. Stąd, jeżeli dopiero przygotowujesz się do założenia działalności, a chcesz zabezpieczyć nazwę czy logo firmy przed jest rejestracją, masz taką możliwość. Pamiętaj jednak, że prawo daje 5 lat na rozpoczęcie używania znaku, po tym okresie konkurencja może wnieść o wygaszenie ochrony zgłoszonego znaku towarowego. 

zakres naszych usług

Rejestracja znaku towarowego w Polsce, UE i na świecie

♦ badanie nazwy i logo przed zgłoszeniem, przygotowanie oferty,
♦ przygotowanie pełnej dokumentacja zgłoszeniowej znaku towarowego,
♦ prowadzenie formalności przed właściwym Urzędem Patentowym,
♦ bieżące monitorowanie sprawy,
♦ bezpieczne przechowywanie dokumentów urzędowych.

Ponadto oferujemy pomoc prawną w sprawach spornych

– porady w sprawach o naruszenie praw
– analiza i opracowanie opinii
– sporządzenie pism ostrzegawczych
– przygotowanie odpowiedzi na zarzuty naruszenia prawa
– reprezentowanie w sporach przed Urzędem Patentowym i sądami powszechnymi

WARIANTY OCHRONY ZNAKU TOWAROWEGO

OCHRONA NA TERYTORIUM RP (Polska)

Czytaj więcej

Zgłoszenia dokonuje się w Urzędzie Patentowym RP w Warszawie Ochrona zastrzeżonego znaku obowiązuje na całym terytorium Polski.

OCHRONA NA TERYTORIUM Unii Europejskiej

Czytaj więcej

Zgłoszenia dokonuje się w Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej w Alicante w Hiszpanii. Ochrona zastrzeżonego znaku obowiązuje na całym terytorium UE.

OCHRONA międzynarodowa (WIPO)

Czytaj więcej

Zgłoszenia dokonuje się do Biura Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie w Szwajcarii. Jest to procedura dodatkowa rozszerzająca ochronę już zarejestrowanego znaku o obszar przekraczający rejestrację na terytorium Polski czy UE.

ZAPRASZAMY DO kontaktu

TELEKONFERENCJA

UMÓW TERMIN

ZADZWOŃ

+48 61 666 37 60

NAPISZ

kontakt@turcza.com.pl

KONTAKT

formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Marek Turcza z siedzibą w Poznaniu (60-347), ul. Grochowska 56, REGON: 120119490, NIP: 9451892838. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://turcza.com.pl/odo/.

   

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60

  FAX: +48 61 666 37 59

  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Oddział Poznań

  ul. Palacza 144
  60-278 Poznań

  Oddział Leszno

  ul. Niepodległości 49
  64-100 Leszno

  znajdź nas

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  ul. Grochowska 56
  60-347 Poznań

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60
  FAX: +48 61 666 37 59
  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Godziny otwarcia: od pon do pt - 8.30-16.30

   

  O kancelarii

  Zespół Kancelarii TURCZA składa się z radców prawnych i adwokatów o zróżnicowanym i bogatym doświadczeniu zawodowym. Biznesowi klienci otrzymują merytoryczne wsparcie niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i jego zasięgu działania. Kancelaria zapewnia opiekę prawną wykraczającą poza granice kraju za sprawą aktywnej współpracy w ramach międzynarodowej organizacji The Law Firm Network.

  Copyright © 2022 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.